Вступ до книги Буття

Буття - це перша книга Мойсеєва, яка розповідає про початок всього. Вивчаючи книгу Буття ми дізнаємося про створення світу, знаходимо відповіді на життєво важливі питання. Ми розуміємо, що наше життя має ціль і значення. Перший та другий розділ розповідають про всемогутність та суверенітет Бога. Він створив прекрасний, повний гармонії світ для Своєї слави і для нашого щастя. Господь встановив духовний порядок, де на першому місці - Бог, на другому - людство, на останньому - матеріальний світ. Поки зберігався цей порядок, у світі панували мир і праведність. Бог прославлявся, людина була щасливою і все творіння раділо. У третьому розділі показано трагічну історію падіння людини, її зумисний непослух, який порушив духовний порядок. Усі інші книги Біблії розповідають про наслідок гріха в житті людей, про повернення людини до дерева життя, а також про Всемогутнього Бога, Який любить світ і не залишає людину. Божа викупна історія від Буття до Об'явлення подібна до життєдайного променя надії в темному грішному світі.

На початку

Буття 1:1-2

(1): На початку Бог створив Небо та землю

1. Бог створив Небо та землю (1)

"На початку Бог створив...". Бог вічний. Він Сущий, Всемогутній Господь. Він створив Всесвіт і все, що наповнює його з певною ціллю. Бог - хазяїн всього творіння. Світ - не випадковість. Тому і наше життя - невипадкове. Життя набуває значення та смислу, коли ми пізнаємо Бога як свого Творця, приймаємо Його план для себе і живемо для Його слави. Перший вірш - вступ до першого розділу. Він проголошує Бога Творцем всього на небі й на землі. Вірою ми розуміємо, що віки (Всесвіт) Словом Божим збудовані (Євр. 11:3).

2. А земля була пуста та порожня, і темрява була над безоднею (2)

Другий вірш описує стан речей до створення світу. Без слова Бога в світі і в людській душі панує хаос. Без слова Бога в них пустота, беззмістовність і абсолютна темрява. Далі в першому розділі описано, як Бог вніс порядок і гармонію в хаос, світло життя в темряву і наповнив змістом і життям пустоту та беззмістовність.

Молитва: Господь Бог, Творець та Хазяїн Всесвіту, я поклоняюся перед Тобою і визнаю Твій суверенітет у своєму житті.

Одне слово: Бог - Творець всього

login:
password: