Вступ до книги пророка Ісаї

Ісая жив в часи, коли Ассирія була найпотужнішою світовою імперією. Він жив в Єрусалимі та був царським дорадником. Він пророкував в часи чотирьох царів, про що написано в Іс. 1:1. Юдея перебувала в небезпеці нападу могутніх та ворожих сусідів: Арама (Сирії) та Північного Ізраїля. Але найбільшою небезпекою для Ізраїля була моральна розбещеність. Царі більше сподівалися на політичні союзи, військову сили, навіть на поганські культи, але не на Бога Ізраїльського, а народ слідував за їх прикладом. Під впливом народів, що оточували Юдею, багато людей піддалися спокусі матеріалізму. Ісая проголошував суверенітет Бога, Що править всіма народами. Він закликав Божий народ сподіватися на Бога та слухатися Його.

Ісая попереджав їх, що непокора Божій волі викличе гнів Бога та винищення всієї нації, він пророкував про події, що мали статися в далекому майбутньому. Він пророкував про Вавилонській полон та писав слова підтримки й надії для вигнанців. Також Ісая з нетерпінням очікував на прихід Месії, Давидового нащадка, Що звістить про царство миру, праведності та справедливості. В книзі Ісаї Месія зображений страждаючим слугою.

Книгу пророка Ісаї можна поділити на три частини:

Розділи 1-39: Божий суд над Юдеєю та народами;

Розділи 40-55: Божий слуга (Ісус-Месія);

Розділи 56-66: Покаяння та відновлення.

Прийдіть, і будемо правуватися

Ісая 1:1-31

(18): Прийдіть, і будемо правуватися, - говорить Господь: коли ваші гріхи будуть, як кармазин, - стануть білі, мов сніг; якщо будуть червоні, немов багряниця, - то стануть мов вовна вони!

1. Мій народ зняв бунт (1-17)

Перед лицем зростаючої загрози від сильних сусідів страх наповнював серця людей. Багато з них шукали допомогу в аморальних та ідолопоклонних релігіях інших народів. Але їм потрібно було боятися Бога, а не людей, та розкаятися. Тільки Бог міг допомогти їм. Через їхній бунт проти Бога нестримно зростали жорстокість, неправосуддя і розпуста. Ізраїль був дурнішим, ніж вперті тварини: воли та осли знають свого власника, але Ізраїль зняв бунт проти свого Творця. Бог ненавидить безцільні релігійні церемонії; Він хоче, щоб люди любили Його та чинили правосуддя та милосердя. У будь-який час безбожне суспільство стає жорстоким, розпусним та повниться неправосуддям.

2. Прийдіть, і будемо правуватися (18-31)

Бог запрошує бунтівний народ мати особисті стосунки з Ним. Він запрошує нас говорити з Ним та пропонує омити наші гріхи. Послух веде до життя, бунт — до смерті. Прочитайте вірші 21-31 та знайдіть Божі обіцянки та застереження.

Молитва:Господи, забери моє бунтівне серце та дай нове, що любить та кориться Тобі.

Одне слово:Прийдіть, і будемо правуватися

login:
password: