Вступ до послання до Римлян

Книгу послання до Римлян називають Євангелієм від Павла. Павло був високоосвіченим фарисеєм і жорстоко переслідував християн, але зустрів Воскреслого Христа, Який пробачив його і покликав бути апостолом для язичників (Дії 9). Бог обрав Ізраїля, щоб вони стали Йому за царство священиків і святий народ, Божими місіонерами для усього світу. Але юдеї за днів Павла зневажали язичників, а їх закони забороняли усілякі відносини з ними. Вражає те, що Бог обрав саме Павла, єврея від євреїв (Фил. 3:5), стати місіонером для поган. Рим був центром поганського світу. Там було небагато християн, до того ж переважно це були емігранти, які намагались врятуватись там. Павло дуже хотів відвідати їх, щоб зміцнити їхню віру і місіонерське видіння. Він знав, що вороже налаштовані юдеї можуть вбити його до того, як він потрапить до Риму, тому написав їм це сердечне послання. Він писав про Євангелію, єдину і універсальну Божу відповідь на універсальну проблему людства - гріх. Бог хоче, щоб усі люди повсюди покаялися, визнали Його як Суверенного Господа, і жили вірою в Ісуса Христа. Павло написав цього листа з Коринту, наприкінці своєї третьої місіонерської подорожі, коли віз до Єрусалиму пожертвування від церков з язичників. Він хотів, щоб християни з юдеїв прийняли Божу місію, а християни з язичників навчилися відчуттю Божої історії.

Книгу послання до Римлян можна поділити так:

1. Вступ: 1:1-17

2. Універсальна проблема людства - гріх: 1:18-3:20

3. Євангелія - Боже спасіння: 3:21-4:25

4. Справжня свобода в Божій любові: 5-8

5. Божий суверенітет у всесвітній місії: 9-11

6. Життя в спільноті: 12-16

Через Ім'я Його

до Римлян 1:1-7

(5): що через Нього прийняли ми благодать і апостольство на послух віри через Ім'я Його між усіма народами

1. Євангелія Божа (1-4)

Павло називає себе рабом Ісуса Христа. Він уже не належав собі, він цілком належав Ісусові, так само як і усі християни (7). Господь обрав його заради Євангелії Божої. Євангелія - це Ісус. У святих Писаннях Бог обіцяв послати Його в світ, і Він виконав Свою обіцянку. Ісус був людиною,але в той же час: Він - наш Цар, Він - Божий Син, нащадок Давида, Месія. Бог воскресив Його з мертвих. Тільки Ісус може врятувати нас від пасток сатани, від сили гріха і смерті.

2. Благодать і апостольство (5а)

Бог врятував нас і тепер ми можемо служити Йому. Його благодать приносить пробачення нікому непотрібним грішникам, і робить їх корисними Божими слугами. Бог дав нам місію, щоб ми тепер жили для Його слави через Ім'я Його.

3. Послух віри (5б-7)

Павло став вихователем учнів через покору до Ісусового веління (Мат.28:19,20). Він кликав невіруючих людей повірити і скоритись Євангелії. Покора приходить від справжньої віри. Учнями стають через тренування в покорі.

Молитва: Господи, допоможи мені жити заради Твого імені, вчитися покорі, яка приходить від віри.

Одне слово: Через Ім'я Його

login:
password: