Вступ до Євангелії від Марка

Цю Євангелію написав Іван Марк. Він виріс у Єрусалимі, в християнській сім'ї. На нього мав сильний вплив апостол Петро, і це відобразилося на змісті Євангелії. Невелика подія, що згадується в 14:51-52, зустрічається тільки в цій Євангелії. Це дало підставу вважати, що тим молодим чоловіком, який втік у ніч арешту Ісуса, був Марк.

Варнава та апостол Павло взяли Марка з собою в першу місіонерську подорож, але життя служителя та труднощі подорожі виявились для нього заважкими. Через це Марк залишив їх та повернувся додому. Пізніше це стало причиною суперечки між Павлом та Варнавою. Проте з часом Марк став цінним слугою Ісуса, і Павло писав Тимофію: "Візьми Марка... бо мені він потрібний для служби" (2 Тим.4:11). Можливо, саме через це в своїй Євангелії Марк підкреслив служіння Ісуса.

Ключовим віршем цієї Євангелії є 10:45: "Бо Син Людський прийшов не на те, щоб служили Йому, але щоб послужити, і душу Свою дати на викуп за багатьох". У кожній з чотирьох Євангелій Ісуса показано по-різному. Марк показав Його як Слугу, описаного в пророцтвах Ісаї (Іс.52:13-53:12). Ісус - це смиренний Слуга Божий, що був посланий послужити та віддати Своє життя для викуплення людей, хворих гріхом. Він служив багатьом людям, навчаючи їх Божому слову та зцілюючи від фізичних та духовних хвороб. Ісус зосередив Свою увагу на служінні 12 учням, яких Він виховав та поставив Апостолами. У цій Євангелії головне місце відведене вихованню учнів. Євангелія - добра звістка - полягає в тому, що Ісус служив грішникам та віддав Своє життя заради їх викуплення.

Початок Євангелії

Марка 1:1-8

(1): Початок Євангелії Ісуса Христа, Сина Божого

Євангелія з'явилась у серці Бога, коли Він зглянувся над грішними людьми та вирішив послати Свого Сина для їхнього спасіння (1). Для того, щоб Євангелія увійшла в серце людини та принесла в ньому плід, треба його спочатку підготувати. У цьому уривку розповідається, як Бог підготував людей до прийняття Євангелії, а також про те, як почалася євангельська робота.

1. Євангелія почалася з пророцтва (2,3)

Пророк Ісая жив за 600 років до Ісуса. Через нього Бог обіцяв послати посланця, що приготує шлях для Месії. Іван Хреститель виконав це пророцтво та показав нам, що Бог вірний Своїм обіцянкам.

2. Євангелія почалася у пустелі (4-6)

Іван готував прихід Євангелії в пустелі. Там у нього не було дорогих речей та розкішного будинку. Він не залежав від грошей та популярності. Він одягався та харчувався дуже скромно. Іван просто корився Божому слову й проповідував Євангелію. Його духовна сила походила від скромного життя місії і мала сильний вплив на людей.

3. Євангелія почалась із покаяння (4-8)

Люди розуміли, що тягарем, який мучив і пригноблював їх, був гріх. Тому багато хто прийшов до Івана, покаявся у своїх гріхах і хрестився від нього. Хрещення водою готує серце до прощення гріхів, хрещення Святим Духом прощає і знищує гріхи. Ісус Христос хрестить Святим Духом кожного, хто розкаявся і сповідав свої гріхи (Дії 2:38).

Молитва: Господи, цей світ схожий на духовну пустелю. Хай Твоя Євангелія працює в нім і в моєму серці

Одне слово: Початок Євангелії

login:
password: